Powrót obostrzeń w krajach europejskich

Powrót obostrzeń w krajach europejskich

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Wiele europejskich krajów zdecydowało się na wprowadzenie nowych obostrzeń, które mają ograniczyć liczbę zakażeń. Sprawdź, jak najbliższy czas będzie wyglądał u naszych sąsiadów.

Niemcy

Od 16 grudnia w Niemczech wprowadzono twardy lockdown. Do 10 stycznia będzie można zrobić zakupy jedynie w sklepach z artykułami pierwszej potrzeby, aptekach i bankach. Podczas świąt rodziny będą mogły spotykać się w gronie 5 osób plus dzieci do 14. roku życia. Zabawy sylwestrowe także się nie odbędą.

Słowacja

Od 14 grudnia wszyscy goście hotelowi oraz narciarze muszą mieć negatywny wynik testu na koronawirusa, zrobiony najpóźniej 72h wcześniej. Od 21 grudnia będą zamknięte sklepy, oprócz tych z artykułami pierwszej potrzeby.

Czechy

Mimo że na początku grudnia Czechy zniosły część obostrzeń to kilka dni później liczba zachorowań zaczęła rosnąć. Dlatego rząd rozważa powrót restrykcji.

Litwa

Od 16 grudnia do 31 stycznia na Litwie będzie można odwiedzić jedynie sklepy spożywcze oraz apteki. Aż do 3 stycznia nie będzie można swobodnie wychodzić z domu. Wyjść będzie można tylko w konkretnym celu, np. do pracy.

Ukraina

Premier Ukrainy podał informację, która mówi, że od 8 do 24 stycznia będzie obowiązywał lockdown. Lokale gastronomiczne będą otwarte tylko na wynos, a centra handlowe oraz siłownie będą w tym czasie zamknięte