Powiększono limit na zakup węgla przez internet

Powiększono limit na zakup węgla przez internet

Jak wynika z doniesień, sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej podniósł limit zakupu węgla. Od 6 marca 2023 roku klienci będą mogli kupić do pięciu ton węgla rocznie, co obejmuje wszystkie gatunki i węgiel workowany. Firma zwiększyła limit w odpowiedzi na opinie klientów i rosnący popyt na jej produkty w ich sklepie internetowym.

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że za pośrednictwem sklepu internetowego PGG oferuje teraz większą ilość węgla. Od poniedziałku, 6 marca, zwiększono limit sprzedaży surowca w sklepie internetowym PGG, umożliwiając klientom indywidualnym zakup do 5 ton surowca rocznie. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na sygnały od kupujących i duże zainteresowanie sklepem. Nowy limit dotyczy wszystkich rodzajów węgla dostępnych w sklepie, w tym węgla workowanego. Wcześniej każde gospodarstwo domowe mogło zakupić łącznie 3 tony węgla na sezon grzewczy 2022 – 2023, z możliwością ubiegania się o dodatkowe 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku, jeśli do grudnia 2022 roku zakupiło już 1,5 tony.

Sieć kwalifikowanych dostawców węgla KDW powiększa się o 136 nowych dealerów. Planowane jest również podwojenie liczby składów w całym kraju, a obecnie trwają procedury przetargowe dla zainteresowanych firm.