Policjanci z Chorzowa udaremnili sprzedaż nielegalnego alkoholu w ilości ponad 1000 litrów

Policjanci z Chorzowa udaremnili sprzedaż nielegalnego alkoholu w ilości ponad 1000 litrów

Dzięki zatrzymaniu nielegalnego trunku przez policjantów z Chorzowa państwo zaoszczędziło na potencjalnych stratach, które mogły wylądować w szarej strefie. Mowa tutaj łącznie o 70 tysiącach złotych, na które składa się ponad 1000 litrów alkoholu i około 2000 butelek. Do zatrzymania doszło w jednym z garażów w Chorzowie. Funkcjonariuszom policji z pobliskiego komisariatu udało się rozpracować cały przestępczy proceder, z którym był powiązany mężczyzna zajmujący się sprzedażą nielegalnego alkoholu ze swojego garażu.

Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że w momencie, w którym wpadli na trop osoby sprzedającej alkohol, dotarli do wynajętego na terenie Chorzowa garażu, w którym potencjalnie mogły znajdować się duże ilości alkoholu. Dlatego też postanowili zdobyć pozwolenie na to, aby dostać się do środka tego obiektu.

Wszystko okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ policjanci znaleźli tam nie tylko hektolitr nielegalnego alkoholu bez akcyzy, ale także specjalną maszynę do rozlewania alkoholu oraz ponad 2000 butelek gotowe do zalania i zakorkowania. Prawdopodobnie udaremnili w ten sposób sprzedaż na dużą skalę, która miała odbywać się już wkrótce z tego wynajętego garażu.