Ktoś stworzył ogromne śmieciowisko przy ulicy Janasa. Miasto musiało uporać się z bałaganem

Ktoś stworzył ogromne śmieciowisko przy ulicy Janasa. Miasto musiało uporać się z bałaganem

Kto był odpowiedzialny za stworzenie ogromnego śmieciowiska nieopodal ulicy Janasa w Chorzowie? Do tej pory nie udało się ustalić sprawcy tego niemałego zamieszania. Jednak miasto musiało uporać się z nieporządkiem we własnym zakresie. Okazuje się jednak, że śmieci pojawiły się nie tylko w tej jednej lokalizacji, ponieważ miasto ponosiło koszty wywożenia cudzych odpadów już kilkukrotnie. Również w innych miejscach ludzie wykazali się brakiem ogłady i wyrzucali śmieci, które następnie kto inny musiał posprzątać.

Jeżeli jednak śmieci pojawiły się nie tylko przy ulicy Janasa, gdzie jeszcze ktoś pozbywa się swoich odpadów? Do wielu osób w Chorzowie przestaje docierać fakt związany z tym, że ekologia jest nam niezwykle potrzebna do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie tylko zaśmiecając otoczenie, sprawiamy, że doprowadzamy do degradacji gleby i środowiska naturalnego, ale także zrzucamy nasze koszty wywozu śmieci na innych. W tym przypadku śmieciami zajęło się miasto. Musieli zatem przeznaczyć pieniądze budżetowe na usunięcie problemu.

Bezczelnych śmieciarzy nie brakuje także w Szczecinku. Przeczytajcie o tym, w jaki sposób leśnicy borykają się z notorycznym kłopotem śmiecenia https://szczecinekinfo.pl/bezczelny-smieciarz-w-srodku-lasu-lesnicy-nie-pozostana-obojetni/.

Niestety do takich sytuacji dochodzi w różnych punktach miasta, co nadwyręża budżet Chorzowa

Chociaż do sytuacji dochodzi w różnych lokalizacjach, dopiero przy ulicy Janasa problem urósł do ogromnych rozmiarów. W tym miejscu mieliśmy do czynienia z górą śmieci o niespotykanych rozmiarach. Dlatego też urząd Chorzowa podjął decyzję o przeznaczeniu środków miejskich na usunięcie wysypiska. Na stworzonym przez kogoś śmietnisku można było znaleźć mnóstwo ubrań, plastikowych odpadów, nie zabrakło tam nawet zużytych opon samochodowych. Inspektor z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Chorzowie informuje potencjalne osoby odpowiedzialne za śmiecenie w mieście o tym, że takie zachowanie obciąża miastowych budżet, ponieważ ktoś musi uporać się z górą odpadów.

Tym samym przypominamy o tym, że śmieci można pozbyć się w całkowicie legalny sposób. Wystarczy pozostawić je w Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w Chorzowie. Można tam pozbyć się do 3 ton odpadów komunalnych rocznie.