Policja kieruje ruchem przy ulicy Floriańskiej

Policja kieruje ruchem przy ulicy Floriańskiej

W godzinach szczytu niebezpiecznie jest przemierzać drogę przylegającą do Sądu Rejonowego w Chorzowie w pobliżu przejazdu kolejowego. Powtarza się scenariusz, w którym samochody jadą na zielonym świetle, podczas gdy ulica jest zakorkowana, zabraniając tym z przeciwnej strony przejść niezależnie od zielonego światła. W styczniu policja była siedmiokrotnie zapoznawana z problemami związanymi z przekraczaniem jezdni. Wielokrotnie funkcjonariusze w mundurach musieli brać na siebie kierowanie ruchem.
Od dłuższego czasu w szczytowym momencie dnia przy wyremontowanym przejeździe kolejowym w pobliżu Sądu Rejonowego w Chorzowie tworzą się spore korki. Wąska jednokierunkowa droga doświadcza ruchu z trzech kierunków w ramach ruchu wahadłowego.

Zatory i ślamazarny ruch przez sąsiednie drogi (m.in. przy Chorzowskim Centrum Kultury czy ulicy Truchan) często powodują zatory. Jest to irytujące dla kierowców i może potencjalnie stworzyć niebezpieczne okoliczności. Mimo że sygnalizacja świetlna jest zielona, niezliczone automobile wciąż znajdują się na skrzyżowaniu, mimo że po drugiej stronie od pewnego czasu pali się czerwone światło.