Policja dba o bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych

Policja dba o bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych

Okres Wszystkich Świętych to dla wielu z nas czas, kiedy odwiedzamy cmentarze, by złożyć hołd bliskim nam osobom, które odeszły. Jest to wyjątkowo intensywny czas dla użytkowników dróg, ale także dla służb porządkowych, w szczególności policji. Celem działań policyjnych jest zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się zarówno pieszym, jak i kierowcom.

Podczas tych dni policyjne patrole będą czujnie obserwować sytuację na polskich drogach, zwłaszcza te prowadzące do cmentarzy oraz ważne trasy komunikacyjne. W razie potrzeby funkcjonariusze będą interweniować, by usprawnić ruch tam, gdzie pojawią się utrudnienia. Zastosowanie się do wytycznych i poleceń policjantów pozwoli na płynniejsze poruszanie się po drogach w tym wyjątkowym okresie.

Policyjna kontrola ruchu drogowego będzie gwarantowała bezpieczną podróż wszystkim udającym się do miejsc związanych z tradycją obchodzenia święta. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie wykroczenia, zwłaszcza na te powodujące najwięcej wypadków, takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości. Będą także zwracać uwagę na stan trzeźwości kierowców, ich kondycję psychofizyczną oraz odpowiednie zachowanie wobec pieszych.

Ważne jest, aby piesi pamiętali o swoim bezpieczeństwie. Zaleca się noszenie odblasków, co znacznie poprawia widoczność dla kierowców. W dniach Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną specjalne zmiany w organizacji ruchu, które mają na celu ułatwienie dojazdu do cmentarzy. Zalecamy zapoznanie się z nimi przed wyjazdem.

Z uwagi na możliwe utrudnienia drogowe, sugerowane jest korzystanie z transportu publicznego. Wiele miast uruchomi dodatkowe linie autobusowe, które będą kursować częściej – informuje policja.

Na koniec warto przypomnieć o zmianach obowiązujących na drogach w dniach od 31 października od godziny 18.00 do 22.00 i 1 listopada od godziny 8.00 do 22.00. W tym czasie obowiązuje zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, za wyjątkiem autobusów i niektórych innych pojazdów, zależnie od rodzaju przewozu.

Podczas tego wyjątkowego czasu pamiętajmy o bezpieczeństwie, zarówno naszym jak i innych użytkowników dróg. Dbajmy o to, aby okres Wszystkich Świętych upłynął w spokoju i zadumie.