Odbyło się spotkanie z najmłodszymi w ramach akcji "Bezpieczne Życie" przeprowadzone przez policjantów z Chorzowa

Odbyło się spotkanie z najmłodszymi w ramach akcji "Bezpieczne Życie" przeprowadzone przez policjantów z Chorzowa

Ramach edukacyjnej inicjatywy pod nazwą „Bezpieczne Życie”, funkcjonariusze z Chorzowa postanowili przeprowadzić spotkanie z najmłodszymi. Celem ich wizyty była „Chatka na Ratuszowej”, gdzie chcieli poruszyć temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

„Bezpieczne Życie” to akcja mająca na celu uświadamianie najmłodszym, jak ważna jest wiedza i umiejętności do radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Takie sytuacje mogą wystąpić nie tylko w domu czy szkole, ale również podczas wakacji czy innych wyjazdów.

Zadaniem mundurowych z jednostki chorzowskiej było odwiedzenie dzieci przebywających w „Chatce na Ratuszowej”. „Chatka” to świetlica prowadzona przez lokalne Stowarzyszenie Pomocy o nazwie „Serce”, które angażuje się w działania na rzecz młodszych mieszkańców Chorzowa. Policjanci podczas swojej wizyty skupili się na przekazaniu informacji związanych z programem „Bezpieczne Życie”. Opowiedzieli najmłodszym, w jaki sposób powinni zachować się, gdy znajdą się w sytuacji niebezpiecznej.

Podczas warsztatów z najmłodszymi, młodszy aspirant Andrzej Szymanek oraz sierżant sztabowy Michał Szczerba omówili najważniejsze kwestie związane z szacunkiem i tolerancją dla innych. Nie zapomnieli również o tym, jak ważne jest bezpieczne zachowanie podczas spotkania z obcymi osobami.

Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym jak istotne jest bezpieczne spędzanie czasu wolnego, szczególnie podczas zbliżających się ferii zimowych. Podkreślili równocześnie znaczenie utrwalania zasad bezpieczeństwa, które były przedmiotem ich prelekcji.