Mieszkanka Chorzowa stała się ofiarą oszustwa pożyczkowego

Mieszkanka Chorzowa stała się ofiarą oszustwa pożyczkowego

Nieuczciwy przedsiębiorca sporządził niezgodną z prawem umowę pożyczki dla jednej z mieszkanek Chorzowa. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Sąd okręgowy w Katowicach oficjalnie unieważnił pożyczkę skonstruowaną przez pożyczkodawcę. Okazuje się, że odpowiada on za serię oszustw. W trakcie dwóch lat między 2014 i 2016 nieuczciwy pożyczkodawca skonstruował łącznie 81 pożyczek. Łącznie wyłudzili niemal pięć milionów złotych. Kolejna mieszkanka Chorzowa została oszukana przez przedsiębiorcę. W wyniku jego nieuczciwych działań straciła mieszkanie. Na szczęście sprawa zakończyła się szczęśliwie dzięki interwencji na drodze prawnej. Para, która zaciągnęła pożyczkę, odzyskała swoje mieszkanie.

Sąd uznał pożyczkę za nieważną, ponieważ była niezgodną z prawem próbą wyłudzenia pieniędzy

Wielu mieszkańców zawierało umowę pożyczki z nieuczciwym pożyczkodawcą. Po czasie okazywało się, że jednym z kruczków umowy było zrzeczenie się mieszkania na poczet spłacenia zaległego kapitału pożyczkowego. Podobno mężczyzna starał się celowo wyszukiwać osoby, które znajdowały się akurat w trudnym stanie materialnym. W ten sposób wiedział, że jego ofiara będzie miała trudności ze spłatą kapitału, a następnie będzie miał możliwość naliczenia większych odsetek.

Oszust wraz ze swoim asystentem przejmował w ten sposób mieszkania od licznej grupy osób. Podobno wyłudzili niemal pięć milionów złotych. Aktualnie pozew jednej z mieszkanek Chorzowa został pozytywnie rozpatrzony przez sąd. Okazało się, że sędzia unieważnił spisaną umowę pożyczki ze względu na to, że nie była zgodna z prawem. Zawłaszczone mieszkanie wróciło do rąk właścicielki po ogłoszonym wyroku sądu.