Mieszkaniec Chorzowa ukarany za liczne wykroczenia drogowe

Mieszkaniec Chorzowa ukarany za liczne wykroczenia drogowe

Nowe przepisy dotyczące tablic rejestracyjnych, które weszły w życie 1 października, były niewątpliwie zaskoczeniem dla 44-letniego mężczyzny z Chorzowa, który został zatrzymany przez miejscową policję. Od teraz osoba korzystająca z nie swojego numeru rejestracyjnego na samochodzie będzie pociągnięta do odpowiedzialności kryminalnej.

Podczas nocnego patrolu drogowego, chorzowscy stróże prawa zwrócili uwagę na skuterzystę, którego światła drogowe były niewłaściwie uruchomione zamiast świateł mijania. Po dokonaniu kontroli drogowej okazało się, że problemy 44-latka są znacznie większe. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, skuter marki Yamaha, którym się poruszał, nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co więcej, na skuterze znajdowały się tablice rejestracyjne, które powinny się znajdować na środku transportu innej marki. Skuter został zabrany przez policję, a mieszkaniec Chorzowa musi teraz rozliczyć się ze swoich czynów przed sądem.

Do 1 października 2023 roku korzystanie z nieprawidłowych tablic rejestracyjnych było jedynie wykroczeniem. Obecnie, użycie tablicy rejestracyjnej, która nie jest przypisana do odpowiedniego pojazdu, lub korzystanie z podrobionej lub przerobionej tablicy, jest przestępstwem według kodeksu karnego. Za takie przewinienia grozi teraz kara więzienia do 5 lat.