Lodowisko na rynku w Chorzowie zaprasza wszystkich chętnych

Lodowisko na rynku w Chorzowie zaprasza wszystkich chętnych

Ten rok jest wyjątkowo wymagający dla nas wszystkich. Brak możliwości pójścia do kina, na basen czy do innego ośrodka sportu i kultury to dla wielu osób duża strata. Dlatego świetną alternatywą na aktywne spędzenie wolnego czasu jest wybranie się na lodowisko na rynku w Chorzowie.

Obiekt otwarto po dziesięciu miesiącach przerwy. Co prawda, lodowisko znajduje się w innej lokalizacji, ale dalej doskonale pełni swoją funkcję. Na tafli może w jednym czasie jeździć 35 osób. Każda z nich musi stosować się do obowiązujących zasad związanych z pandemią. Na lód nie może wejść osoba, która wykazuje jakiekolwiek objawy choroby. Wszyscy muszą zachować dystans społeczny, dezynfekować ręce, zakrywać nos i usta. Ponadto, każdy łyżwiarz przed wejściem na tafle musi podpisać specjalne oświadczenie o swoim stanie zdrowia. Jak co roku, na lodowisku można wypożyczyć łyżwy, kaski i ochraniacze lub przeprowadzić konserwację swojego sprzętu. Obiekt jest otwarty przez cały tydzień od 10 do 21. Wejścia na lód odbywają się co godzinę. Ostatnie zaczyna się o 20.

Jaka jest cenna skorzystania z atrakcji?

Bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy 5 zł. Można również wykupić karnet imienny, który uprawnia do 10 lub 5 wejść. Ceny to odpowiednio 50 zł i 30 zł. Wypożyczenie sprzętu na 45 minut kosztuje 7 zł, a szlifowanie własnych łyżew jest w cenie 5 zł.

Kto może skorzystać z biletu ulgowego?

Do ulgi są uprawnione wszystkie dzieci do 7 lat lub starsze za okazaniem legitymacji szkolnej. Dodatkowo przysługuje ona posiadaczom Karty Dużej Rodziny i Karty Chorzów 60+.