Policjanci z komisariatu w Chorzowie schwytali 15 poszukiwanych

Policjanci z komisariatu w Chorzowie schwytali 15 poszukiwanych

Przestępcy w Chorzowie nie mają łatwo. Tylko w ostatnim okresie mundurowi zatrzymali aż 15 poszukiwanych osób. Dzięki sprawnej pracy policjantów wszyscy trafili już do aresztu.

To był intensywny czas dla chorzowskich policjantów. Prawie każdego dnia zatrzymywali kogoś, kto chcąc uniknąć kary, ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. Wiele z tych osób było poszukiwanych listami gończymi. Najczęściej wybieraną drogą ucieczki jest schowanie się u znajomych czy rodziny. Popularną praktyką jest również udawanie bezdomnego. Poszukiwane osoby były winne różnych przestępstw. Od nieopłaconego mandatu na kwotę kilku tysięcy złotych aż po karę więzienia.

W jaki sposób mundurowi prowadzą poszukiwania?

Podczas ustalania pobytu winnych osób bardzo często liczą się detale, dlatego policjanci muszą działać w szybkim tempie. Mimo tego, że takimi sprawami najczęściej zajmują się służby, które się w tym specjalizują. Zdarza się również, że poszukiwanych znajdują policjanci podczas kontroli drogowej lub zatrzymania z innego powodu. Służby mundurowe na bieżąco aktualizują również listę poszukiwanych osób, tak aby każdy kto posiada informację o ich miejscu pobytu mógł anonimowo ją przekazać.