Emisja najnowszego odcinka "Aktywny Senior: Srebrny Chorzów" – poznaj szczegóły

Emisja najnowszego odcinka "Aktywny Senior: Srebrny Chorzów" – poznaj szczegóły

Zapraszamy do obejrzenia, już w nadchodzący piątek o godzinie 9.20, premierowego odcinka programu zatytułowanego „Aktywny Senior” na kanale TVS. Tym razem skupimy się na wydarzeniach z miasta Chorzów. W ramach odcinka zajmiemy się tematem Święta Seniorów z tego miasta oraz wspólnej inicjatywie nasadzeń.

To właśnie 6 października seniorzy z Chorzowa mieli okazję świętować swoje święto. W tym roku uroczystości podzielono na dwie oddzielne części. Pierwsza część miała miejsce w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, gdzie różne chorzowskie stowarzyszenia seniorów miały okazję prezentować swoje prace artystyczne i występy. Druga część obchodów zorganizowana była w Chorzowskim Centrum Kultury. Więcej informacji na ten temat będzie można usłyszeć w nadchodzącym piątkowym programie.

W trakcie programu poruszymy również kwestię wspólnych nasadzeń, które zostały przeprowadzone przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Nadzieja z Chorzowa oraz miejscowych seniorów. Rezultaty tej wspólnej pracy będą dostrzegalne dopiero wiosną, jednak już sama aktywność oraz wyobrażenie sobie przyszłej łąki pełnej kwiatów w ogrodzie DPS Nadzieja, sprawia wiele radości tym, którzy przy tej inicjatywie pracowali. Zapraszamy do oglądania programu „Aktywny Senior” w piątek o godzinie 9.20.