Edukacyjne spotkania z maskotką śląskiej policji w placówkach oświatowych w Chorzowie

Edukacyjne spotkania z maskotką śląskiej policji w placówkach oświatowych w Chorzowie

W ostatnim okresie, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, przeprowadzili szereg edukacyjnych spotkań z najmłodszymi. Prelekcje miały miejsce w żłobku, szkołach podstawowych i przedszkolach miasta. Ciekawym elementem tych wydarzeń była obecność nietypowego stróża prawa – maskotki śląskiej policji o imieniu Sznupek.

W toku tych spotkań, dzieciom z różnych placówek oświatowych zaprezentowano wiele kluczowych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. W interakcji z policyjnymi edukatorami dzieci miały możliwość zadawać pytania i brać aktywny udział w dyskusji. Funkcjonariusze asp. szt. Arkadiusz Kazuła oraz asp. Lucjan Pokorski, reprezentujący oddział ruchu drogowego, razem z profilaktykiem mł. asp. Michałem Dryndą przekazywali swoją wiedzę młodym słuchaczom.

Do grona odwiedzonych placówek dołączyły żłobek „Akademia Malucha”, przedszkola numer 17 i 24 oraz Szkoła Podstawowa numer 1. Sznupek, maskotka śląskiej policji, towarzyszył funkcjonariuszom podczas całego cyklu spotkań. Służył on jako instrument edukacyjny, pomagając dzieciom zrozumieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowe postępowanie przy kontakcie z nieznajomymi i co robić w sytuacji, gdy zgubi się drogę do domu. Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, do czego służy numer alarmowy 112 i kiedy jest odpowiedni moment na jego użycie – relacjonuje jeden z uczestniczących w wydarzeniu funkcjonariuszy.

Spotkania z tymi nieco starszymi skupiały się na innych tematach. Tutaj głównie mówiono o bezpieczeństwie w internecie, zagrożeniu kradzieżą tożsamości i handlem ludźmi. Policjanci omówili również temat alkoholu i narkotyków oraz bezpieczeństwo podczas podróży za granicę.