Decydująca walka o punkty: futsalowy Ruch Chorzów zmierzy się z Legią Warszawa

Decydująca walka o punkty: futsalowy Ruch Chorzów zmierzy się z Legią Warszawa

Potężne starcie w hali MORiS na horyzoncie – futsalowa drużyna Ruch Chorzów staje do konfrontacji z Legią Warszawa. Walcząc o przetrwanie w rozgrywkach, chorzowianie muszą zaprezentować swoje najlepsze umiejętności podczas środowego spotkania. Bilety na mecz są obecnie w sprzedaży.

Po przygnębiającej porażce na wyjeździe z Rekordem Bielsko Biała (10:2), Ruch Chorzów Futsal staje przed kluczowym wyzwaniem we własnej arenie. Aktualny lider FOGO Futsal Ekstraklasy, okazał się zbyt silny dla Niebieskich. Teraz, pod okiem trenera Wojciecha Dobrzańskiego, chorzowska drużyna będzie walczyć o punkty ligowe z Legią Warszawa.

W poprzedniej rundzie, Legioniści bez problemu pokonali Ruch 6:2 na swoim terenie. W najbliższą środę, mogą spodziewać się trudniejszego meczu przeciwko zmienionej drużynie z Chorzowa. Legia, obecnie na 8. miejscu w tabeli, nie musi martwić się o utrzymanie w lidze. Natomiast sytuacja drużyny z Chorzowa jest znacznie mniej komfortowa – są już 11 punktów za strefą bezpieczną przed spadkiem.

Jednym z pozytywnych aspektów zmiany nazwy z Clearex Chorzów na Ruch Chorzów, było zwiększone zainteresowanie futsalem wśród kibiców. Na inauguracji sezonu w obiekcie przy ul. Dąbrowskiego, trybuny były wypełnione do granic możliwości, a kibice przez całe 40 minut meczu gorąco dopingowali swoją drużynę.

Czas jest nieubłagany

Do zakończenia sezonu pozostało już tylko osiem spotkań (faza zasadnicza). Jeśli pięciokrotni mistrzowie Polski chcą mieć szansę na utrzymanie w Ekstraklasie, muszą jak najszybciej zdobywać punkty. Najbliższa okazja do tego już w środę, 28 lutego. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.