Dzieci z Chorzowskiego Przedszkola nr 13 gościnnie odwiedzone przez policyjnych dzielnicowych

Dzieci z Chorzowskiego Przedszkola nr 13 gościnnie odwiedzone przez policyjnych dzielnicowych

Chorzowskie dzieci z Przedszkola numer 13 miały okazję gościć dzielnicowych ze znanej lokalnie „dwójki”. Do najmłodszych przybyli st. asp. Katarzyna Młocek, st. asp. Marek Krajewski i mł. asp. Karolina Malczewska, aby porozmawiać z nimi na tematy związane z codziennym bezpieczeństwem. Dodatkowo, dzieci miały szansę na bliskie spotkanie z policyjnym sprzętem.

Wyżej wymienieni oficerowie prowadzili dyskusje z przedszkolakami na temat bezpiecznych postaw i zachowań, które powinny być stosowane w codziennych sytuacjach, zarówno w domu jak i przedszkolu. Dzielnicowi nie zapomnieli również omówić poprawnego korzystania z numeru alarmowego.

Spotkanie posłużyło jako okazja dla dzieci, aby lepiej zrozumieć, czym na co dzień zajmują się policjanci, a szczególnie dzielnicowi. Interaktywny element odwiedzin obejmował pokaz policyjnego sprzętu używanego podczas służby. Każde z dzieci miało możliwość przymierzyć strój policjanta i usiąść za kierownicą radiowozu, co było dla nich ogromną atrakcją.

Po zakończonym spotkaniu, jako podziękowanie za cenny czas spędzony razem, policjanci otrzymali od dzieci ręcznie wykonane laurki. To wzruszające podziękowanie stanowiło miły akcent zakończenia spotkania.