Żyrafa z chorzowskiego ZOO zyskała sławę

Żyrafa z chorzowskiego ZOO zyskała sławę

Żyrafa z ZOO w Chorzowie stała się sławna, dzięki Lekkoatletycznym Mistrzostwom Świata Sztafet. Zwierzę zostało maskotką wydarzenia.

Figura z Parku Śląskiego była inspiracją przy wyborze maskotki na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet, które za rok odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Odpowiedź na pytanie, dlaczego wybrano właśnie żyrafę jest bardzo prosta. Od 61 lat rzeźba wita osoby spacerujące po Parku Śląskim. A właśnie na jego terenie mieści się Stadion. Żyrafa ma w parku swoją aleję, nazwaną na jej cześć Aleją Żyrafy. Teraz maskotka Lulani to najmłodsza żyrafa w zoo. Do przyszłego roku będą wybrane jeszcze trzy postacie, ponieważ sztafeta liczy cztery osoby. Każda z nich swój pierwowzór będzie miał w śląskim zoo. Dzięki temu każdym zwierzęciem zaopiekuje się World Athletics Relays Silesia 21.

Czym są zawody World Athletics Relays Silesia 21?

To bardzo prestiżowa impreza, podczas której zawodnicy będą mogli zdobyć kwalifikację olimpijską oraz kwalifikację na lekkoatletyczne mistrzostwa świata Oregon’22. Będzie to już piąta edycja tej imprezy, jednak po raz pierwszy odbywa się ona w Europie. Wcześniej trzykrotnie organizowały ją Bahamy, a później Japonia. Zawody w Polsce odbędą się 1-2 maja 2021 roku.