Zamknięcie stadionu Ruchu Chorzów

Zamknięcie stadionu Ruchu Chorzów

16 stycznia Powiatowy Inspektor Budowlany w Chorzowie podjął decyzję o zamknięciu stadionu znajdującego się przy ulicy Cichej, a także Strefy Kibica, czyli sklepu należącego do tego samego obiektu i znajdującego się na parkingu. Powodem tej decyzji jest wymóg rozebrania jednej z wież oświetleniowych. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo stadion Ruchu Chorzów będzie zamknięty.

Od dłuższego czasu uznawano, że 87-letnie maszty oświetleniowe są w głębokim, niepewnym stanie. W ciągu ostatnich dwudziestu miesięcy przeprowadzono dodatkowe eksperckie badanie wież świetlnych i okazało się, że szczelina jest bardzo świeża. Tutaj nie było opcji zwątpienia, czy pauzy. Musieliśmy wyjąć maszt, bo trzeba było zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzają arenę – ocenia Jarosław Barteczko, asystent dyrektora MORiS w Chorzowie.

Powiatowy Inspektor Budowlany po uzyskaniu informacji o tej okoliczności podjął dziś decyzję o wyłączeniu części budynku z eksploatacji do czasu rozbiórki wieży. Wynika to z oceny innego specjalisty zleconej przez MORiS, która ujawniła rozłam w fundamencie jednego masztu.