Zakończył się remont alejek parkowych w Parku Śląskim

Zakończył się remont alejek parkowych w Parku Śląskim

Niedawno zakończyły się prace nad kolejną inwestycją w Chorzowie. W parku Śląskim powstały alejki parkowe. Wszystko zakończyło się zgodnie z terminem i ustalonymi planami. Wyremontowane alejki znajdują się wokół kręgów tanecznych.

Prace swój początek miały w wakacje, a zakończono je po sześciu miesiącach. Wykonywało je Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „Drogopol – ZW” z Katowic. Teraz alejki świetnie prezentują się z nową, asfaltową nawierzchnią. Do tego, posiadają solidne krawężniki, a ścieżki są wyłożone kostką brukową. Wszystko po to, aby osoby niepełnosprawne lub rodzice z dziećmi w wózkach mogli bez problemu poruszać się po drogach. Dużo wygodniej będzie jeździć także rowerzystom. Park Śląski to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Zarząd Województwa inwestuje w jego renowację coraz więcej środków.

Kiedy będzie kontynuowana odnowa parku?

Przy okazji remontu alejek, wzmocniono podbudowę dużego kręgu tanecznego, aby w przyszłości dokonać jego renowacji. Niebawem wokół kręgów staną też lampy, kosze na śmieci oraz meble parkowe. Plan jest taki, aby do końca przyszłego roku Park Śląski odzyskał swój dawny urok. Pamiętają go szczególnie starsi mieszkańcy Chorzowa, którzy do parku przychodzili na potańcówki oraz koncerty. Renowacja odbywa się w ramach zadania „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych w Parku Śląskim”.