Śledczy są coraz bliżej rozwiązania sprawy zabójstwa

Śledczy są coraz bliżej rozwiązania sprawy zabójstwa

Śledczy podali informacji publicznej, że udało im się zatrzymać mężczyznę, który był zamieszany w sprawę zabójstwa dziennikarza na dolnym Śląsku. Policja wskazuje na to, że znajdują się z każdym dniem coraz bliżej rozwiązania całej sprawy. Dlatego możemy spodziewać się tego, że wkrótce dowiedzą się jeszcze więcej na ten temat. Jedna ze znanych nam wersji zakłada, że zabójcą mógł być poszukiwany mężczyzna, dlatego też wydano za nim europejski nakaz aresztowania. W tej sprawie policja zatrzymała Łukasza G. Mężczyzna ma 37 lat. Policjantom udało się odkryć, że na jego nazwisko została zarejestrowana karta SIM, która została wykorzystana do zainstalowania aplikacji śledzącej w telefonie ofiary.

Łącznie faktów każdego dnia wskazuje na to, że policjanci mogą być bardzo blisko rozwiązania całej sprawy. Mają już wiele poszlak, które mogą wykorzystać na korzyść pracy funkcjonariuszy śledczych. Dokładnie w czwartek 31 marca zatrzymano istotną osobę, która może dużo wiedzieć na temat zabójstwa dziennikarza. Podobno kupił on kartę sim dla mordercy.

Zgodnie z ustaleniami policji karta sim została zainstalowana w cudzym telefonie bezprawnie, aby umożliwić śledzenie drugiej osoby

Funkcjonariuszom śledczym udało się ustalić również to, że nadajnik został przyczepiony do karoserii samochodu dosłownie niedługo przed morderstwem, po czym został usunięty bezpośrednio przed wykonaniem tego czynu. To daje policjantom kolejne poszlaki, które są rozwinięciem tej układanki. Policja przypomina również o tym, że zainstalowanie takiego nadajnika ofierze jest oczywiście przestępstwem samym w sobie. Działanie takie bez osoby zainteresowanej tym, aby posiadać nadajnik, jest uznane za niedozwolone.

Aktualnie dowiadujemy się również o tym, że trwają liczne przesłuchania podejrzanego, który został w tej sprawie zatrzymany. Prokurator rejonowy w Chorzowie wskazuje na to, że policja jest bardzo blisko tego, aby rozwiązać tę zagadkową sprawę morderstwa. Cały czas wypływają kolejne dowody, które znacznie ułatwiają policyjne ustalenia.