Śląskie odliczanie na dwóch kółkach: setki cyklistów wyruszyły na przejażdżkę

Śląskie odliczanie na dwóch kółkach: setki cyklistów wyruszyły na przejażdżkę

Cyklisci z całego regionu zebrali się dzisiaj, aby uczestniczyć w corocznym Śląskim Święcie Rowerzystów. Wśród nich znaleźliśmy zarówno doświadczonych rowerzystów, jak i amatorów, którzy pokonali trasę o długości kilkudziesięciu kilometrów, rozciągającą się od Parku Śląskiego, przez Bytom i Zabrze, aż do Gliwic. Miejsce startu? Zielone serce naszej metropolii.

Początek Śląskiego Święta Rowerzystów 2024 miał miejsce przy popularnej rzeźbie „Pelikanów” w Parku Śląskim. Na miejscu panowała typowo niedzielna atmosfera – tłumy ludzi, oblężone stragany z lodami i goframi. Warunki pogodowe były dziś idealne – błękitne niebo, puszyste chmury, lekkie powiewy wiatru i obfite nasłonecznienie.

Uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne świętowanie i przejażdżkę z Parku Śląskiego na gliwicki rynek, przechodząc przez Chorzów, Bytom i Zabrze. Całkowita długość trasy wynosiła 35 km, prowadząc przez ulice metropolii, a także parki i lasy.

Aż około 400 osób zgromadziło się przy rzeźbie „Pelikanów”, znajdującej się na jednej z głównych alei spacerowych dawnego WPKiW. Tuż po godzinie 11:00 organizatorzy dał sygnał do startu i kolorowy, różnorodny tłum rowerzystów wyruszył na zieloną trasę w kierunku pierwszego przystanku – Parku Miejskiego w Bytomiu. Po drodze dołączali do nich kolejni entuzjaści jazdy na dwóch kółkach.

Po Bytomiu, następny punkt programu to Zabrze. Kolejny postój zorganizowano na placu Wolności, skąd uczestnicy ruszyli do ostatniego punktu na trasie – gliwickiego rynku. Całość przejażdżki zajęła ponad 3 godziny, a pokonana przez rowerzystów trasa miała długość około 35 km. Według naszych informacji, przejazd odbył się bez większych problemów.

W tym roku cykliści świętowali już szóstą edycję tej niesportowej imprezy rowerowej.