Remont na stadionie Ruchu Chorzów

Remont na stadionie Ruchu Chorzów

W sobotę 1 kwietnia 2023 roku na stadionie Ruchu Chorzów zlokalizowanym przy ulicy Cichej zdemontowano dodatkową wieżę świetlną. Pierwotna „świeca” została pilnie usunięta pod koniec stycznia, co spowodowało, że Niebiescy na swoje mecze ligowe przenieśli się do Gliwic.

Początkowo po usunięciu wszystkich masztów, które miało się zakończyć przed Wielkanocą, miał nastąpić projekt i instalacja nowego oświetlenia na Cichej, dzięki czemu The Blues mogliby powrócić na swój stadion w nadchodzącym sezonie. Koszt projektu szacowany jest na 5 milionów złotych, jednak wiele wskazuje na to, że może on nie dojść do skutku. Ponadto dostosowanie starego stadionu do standardów PKO Ekstraklasy może kosztować dodatkowe 25-30 milionów złotych!

Optymizmem napawa fakt, że budowa nowego stadionu Ruchu wreszcie się rozpocznie, a najbliższe dni będą kluczowe dla jej przebiegu. Chorzowski klub do 15 kwietnia musi złożyć wniosek licencyjny na najbliższy sezon. Gra na stadionie zastępczym jest nadal dozwolona, ale równolegle muszą trwać prace nad budową nowego obiektu w Chorzowie.