Policyjna akcja promująca poprawne oświetlenie pojazdów na drogach

Policyjna akcja promująca poprawne oświetlenie pojazdów na drogach

Akcja policyjna mająca na celu zwiększenie świadomości kierowców co do ryzyka wynikającego z niewłaściwie działającego oświetlenia pojazdów, powraca w kolejnej edycji. W ramach tej kampanii, kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnej usługi sprawdzania ustawienia świateł w swoich autach na określonych stacjach diagnostycznych.

Drastyczne warunki pogodowe i nieodpowiednia widoczność, a do tego nieprawidłowe oświetlenie pojazdu, są przyczyną rosnącej liczby potencjalnych wypadków drogowych. Kierowcy mogą szybciej zauważyć przeszkodę lub pieszego dzięki prawidłowo działającym i dobrze wyregulowanym światłom, co jest szczególnie ważne podczas sezonu jesienno-zimowego. Tym samym, kolejna edycja policyjnej akcji ma na celu przypomnieć kierowcom o zagrożeniach związanych z niewłaściwym oświetleniem pojazdów. W ramach tej inicjatywy, kierowców zachęca się do korzystania z bezpłatnego sprawdzania ustawienia świateł w swoich samochodach na wybranych stacjach diagnostycznych.

Wpływ prawidłowego działania świateł na bezpieczną jazdę jest niekwestionowany. Ważne jest jednak nie tylko ich ogólny stan techniczny, ale również poprawne ustawienie wysokości świateł, właściwa granica pomiędzy światłem a cieniem oraz emitowane natężenie. Takie detale często wymagają profesjonalnej oceny – jak podkreślają w chorzowskiej Komendzie.

W związku z tym, Policja zainicjowała kolejną edycję ogólnopolskiej akcji o nazwie „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, mającej na celu edukowanie kierowców na temat wpływu stanu i jakości oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo ruchu drogowego. W ramach tej kampanii, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oraz ustawienie świateł w swoich samochodach.