Policja ścigała czerwonego Fiata Pandę. Uciekający kierowca niemal potrącił policjanta na służbie!

Policja ścigała czerwonego Fiata Pandę. Uciekający kierowca niemal potrącił policjanta na służbie!

Chorzowski policjant złapał na gorącym uczynku 19-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej po tym, jak w ciągu zaledwie pół roku stracił prawo jazdy. Młody mężczyzna, który dopiero co uzyskał prawo jazdy, został przyłapany na zażywaniu narkotyków i próbie ucieczki przed policją w Chorzowie. Postawiono mu zarzuty popełnienia czterech wykroczeń.

Policyjny pościg za czerwonym fiatem pandą ulicami Chorzowa. Sprawca o mało nie potrącił policjanta! W niedzielę wieczorem policjanci patrolujący jeden z rejonów Chorzowa zauważyli trzech młodych mężczyzn jadących czerwonym fiatem. Kierowca po zauważeniu radiowozu natychmiast skręcił w lewo, jadąc jak najszybciej w kierunku policjantów. Policjanci nie stracili pojazdu z oczu i szybko go dogonili, dając mu sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. O mały włos nie potrącił policjanta, który chciał go zatrzymać, gdy ten jechał bezmyślnie ulicami Chorzowa. W wyniku późniejszej kolizji z innym pojazdem nieodpowiedzialny kierowca uciekł bez zatrzymania. Policjanci z Chorzowa przy pomocy radiowozu dotrzymali kroku beztroskiemu rajdowi ulicami Chorzowa i zakończyli go na jednym z miejskich placów.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, w którym znajdowali się młodzi mężczyźni z Rudy Śląskiej. Mężczyźni byli w posiadaniu amfetaminy i marihuany w ich samochodzie, a także mieli te substancje w ślinie, co wykazał późniejszy test na obecność narkotyków. Nie zatrzymali się do kontroli, ponieważ kierowca był w posiadaniu tych substancji. Kierowca stracił prawo jazdy i trafił do aresztu, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia różnych wykroczeń i przestępstw. Zarzucono mu kilka wykroczeń, w tym czynną napaść na policjanta, niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie substancji psychotropowych oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji. W przypadku skazania grozi mu do dziesięciu lat więzienia.