Oszczędzanie bezpieczeństwa w trakcie długiego weekendu: Policjanci z drogówki z województwa śląskiego na straży ruchu drogowego

Oszczędzanie bezpieczeństwa w trakcie długiego weekendu: Policjanci z drogówki z województwa śląskiego na straży ruchu drogowego

Długi weekend, od środy do niedzieli, to okres zwiększonego natężenia ruchu, który wiąże się z intensywnymi działaniami policji na drogach w naszym województwie. W tym czasie, funkcjonariusze prowadzą szczegółowe kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Zgodnie z protokołem, sprawdzają stan trzeźwości kierowców, kondycję techniczną pojazdów, a także przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z odpowiednich fotelików przy przewożeniu najmłodszych.

Długi weekend nie ominął jednak niebezpiecznych incydentów. Na terytorium naszego województwa doszło do 17 wypadków drogowych, które skutkowały obrażeniami u 23 osób. Jednak rzetelne działania policji przyczyniły się do tego, że pomimo licznych kolizji – których odnotowano aż 552 – nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych. Dodatkowo, podczas prowadzonych kontrol funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 184 kierowców, którzy usiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Analiza incydentów drogowych w porównaniu z danymi z poprzedniego roku pokazuje, że ostatni długi weekend był stosunkowo bezpieczny. W roku 2023, w analogicznym okresie, odnotowano więcej wypadków – było ich 23. Również liczba poszkodowanych była wyższa – aż 26 osób, w tym dwie ofiary śmiertelne. Działania śląskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 228 nietrzeźwych kierowców, a na drogach doszło do 582 kolizji drogowych.