Nowo otwarte rondo w Chorzowie dedykowane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Nowo otwarte rondo w Chorzowie dedykowane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Dzisiaj miało miejsce uroczyste otwarcie ronda nazwanego na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rondo znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zabrskiej i Raciborskiej i jest oznaczone charakterystycznym serduszkiem, które jest symbolem tej organizacji charytatywnej.

Nazwa dla ronda została oficjalnie zatwierdzona przez Radę Miasta Chorzowa w styczniu bieżącego roku. To była propozycja chorzowskiej aktywistki, Elżbety Czerepowickiej, choć pierwotnie sugerowała ona inne miejsce.

Rondo WOŚP, jak tłumaczy prezydent miasta Chorzów, Andrzej Kotala, ma za zadanie poprawić komunikację w mieście, ale przede wszystkim stanowi wyraz uznania dla działalności charytatywnej prowadzonej przez fundację Jurka Owsiaka i wszystkich innych ludzi o wielkich sercach.

Różnego rodzaju sprzęt medyczny oznaczony czerwonym serduszkiem trafia każdego roku do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – podkreśla Andrzej Kotala. Dzięki 32 finałom WOŚP, Chorzów otrzymał wsparcie w postaci sprzętu i funduszy o łącznej wartości przekraczającej 20 milionów złotych.

Chorzowianie od samego początku działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aktywnie wspierają jej działania. Tylko w tym roku, sztaby WOŚP z Chorzowa zebraly aż 300 tysięcy złotych – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.