Mikołaj w asyście policji sprawił dzieciom niespodziankę

Mikołaj w asyście policji sprawił dzieciom niespodziankę

Chorzowscy policjanci brali ostatnio udział w nietypowej akcji. Odwiedzali dzieci chorujące na koronawirusa w asyście mikołaja! W towarzystwie mikołaja dzielnicowi z pobliskiej komendy przemierzali ulice miasta. Wprowadzając świąteczny klimat, funkcjonariusze policji pragnęli przypomnieć o tym, że nieustannie pamiętają o swoich mieszkańcach. Kontrola na kwarantannie w Chorzowie była ogromnym zaskoczeniem dla niektórych mieszkańców. W tym przypadku szczególnie zdziwienie byli najmłodsi wśród kontrolowanych. W ten sposób dzięki asyście w postaci mikołaja policjanci wywołali przynajmniej uśmiechy na twarzach dzieciaków.

Mikołaj miał za zadanie nieco osłodzić ten trudny czas, gdy dzieci musiały przebywać na kwarantannie. Funkcjonariusze policji z Chorzowa uznali akcję za jak najbardziej udaną. Jeden z aspirantów wyjaśnił, że wpadli na taką akcję ze względu na święta mikołajkowe. Ten nietypowy patrol nie tylko kontrolował dzieci, ale także dodawał im otuchy. To nie pierwsza sytuacja, gdy policja troszczy się o swoich obywateli. Ostatnio służby współdziałające z centrum sytuacji kryzysowych, zapobiegły próbie samobójczej kobiety.

Tym razem mikołajki w Chorzowie odbyły się w nietypowy sposób

Chociaż służba nadal nie rozpieszcza policjantów i są oni zmuszeni do stałego kontrolowania osób przebywających na kwarantannie, wpadli na doskonały pomysł. Zaaranżowanie osoby przebranej za mikołaja w trakcie mikołajków było strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki nie czuły się kontrolowane, ponieważ wraz z patrolem policji, mieszkania przemierzał mikołaj, który dodawał młodym obywatelom otuchy. Z okazji mikołajek dzielnicowi skupili się przede wszystkim na rodzinach, które mają dzieci w młodym wieku.

Ten nietypowy patrol na pewno zapisze się w historii Chorzowa. Zapamiętają go rodziny, które mogły doświadczyć spotkania z mikołajkowym patrolem. Policjanci w Chorzowie w niezwykle pomysłowy sposób poprawili humor wszystkim dzieciakom przebywającym na przymusowej izolacji. Tamtego dnia zgodnie z raportami po wypełnionej służbie podano, że mikołajkowy patrol odwiedził ponad 600 rodzin. Mikołaj pojawiał się przed mieszkaniami i wspierał policjantów w pełnieniu kontroli. Oczywiście zachował rozsądny dystans, aby nie stwarzać zagrożenia epidemiologicznego i machał wesoło do całej rodziny.