Komenda Policji w Chorzowie podsumowuje działania podczas obchodów Wszystkich Świętych

Komenda Policji w Chorzowie podsumowuje działania podczas obchodów Wszystkich Świętych

Siły policyjne z Chorzowa, zgodnie z tradycją, odpowiedzialne były za utrzymanie ładu i porządku w okresie obchodów Wszystkich Świętych. Operacja obejmowała dni od 31 października do 2 listopada i skupiała się na zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie cmentarzy oraz całego miasta. W tym czasie, na drogach Chorzowa doszło do trzech kolizji, ale szczęśliwie nikt nie został ranny. Istotnym elementem działań policji było również zatrzymanie osób poszukiwanych i kierowców pod wpływem alkoholu.

Policja Ruchu Drogowego, prewencja, jednostki kryminalne oraz strażnicy miejscy byli głównymi siłami odpowiedzialnymi za utrzymanie bezpieczeństwa podczas Święta Zmarłych. Tradycyjnie wspierali ich uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Szczegóły dotyczące tej współpracy można znaleźć pod podanym adresem.

Zgłoszono trzy incydenty drogowe w okresie od 31 października do 2 listopada. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W tym czasie, policja zatrzymała czterech poszukiwanych przestępców. Funkcjonariusze przebadali ponadto prawie 1200 kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie, z czego dwie osoby zostały przyłapane na jazdę pod wpływem alkoholu. Te osoby odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Ogółem, służby drogowe zanotowały 209 wykroczeń, w tym 80 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród tych, którzy przekroczyli prędkość, był mężczyzna, który utracił prawo jazdy na trzy miesiące za dwukrotnie przekroczenie limitu.

Wszystkie Święte na terenie cmentarzy w Chorzowie przebiegały bez większych zakłóceń. Policja chciałaby podziękować wszystkim odwiedzającym za przestrzeganie zmian w organizacji ruchu oraz instrukcji wydawanych przez funkcjonariuszy.