Dni otwarte w jednym ze schronisk dla zwierząt i inne ciekawe wydarzenia w Chorzowie

Dni otwarte w jednym ze schronisk dla zwierząt i inne ciekawe wydarzenia w Chorzowie

Wolontariusze w Chorzowie zebrał całkiem sporą sumę pieniędzy na potrzebujące zwierzęta. Dziś zajmują się reklamowaniem schroniska dla bezdomnych zwierzaków. Każdy, kto ma możliwości finansowe lub zasoby czasu może dołączyć do akcji i pomóc. Ostatnio w schronisku dla zwierząt w Chorzowie odbyły się tak zwane dni otwarte. Każdy mieszkaniec mógł przyjść, wyprowadzić zwierzęta na spacer, zapoznać się z nimi oraz pobawić. Podczas spotkania wolontariusze sprzedawali zgromadzone wcześniej smaczki dla psów i kotów. Dzięki temu udało im się uzbierać całkiem sporą sumę pieniędzy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Dni otwarte schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie odbywały się między 16 i 17 października. W tym czasie wolontariusze prowadzili zbiórkę, która miała zasilić potrzeby biednych zwierząt bez stałego domu. Kiedy odbywały się otwarte odwiedziny, mnóstwo osób przybyło wraz ze swoimi dziećmi, jak i znajomymi. Chętnie wyprowadzali zwierzęta na spacer i częstowali je zakupionymi od wolontariuszy smaczkami oraz przekąskami.

Rezultat otwarcia schroniska przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów

Ilość odwiedzających, którzy pojawili się na otwarciu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie, przekroczyła oczekiwania organizatorów, jak i samych wolontariuszy. Organizatorzy powiedzieli, że pieski miały tego dnia mnóstwo zabawy. Niektóre z nich były zabierane na spacer nawet kilkukrotnie. Dlatego część z nich była już zmęczona aktywnością i nieco protestowała. Na szczęście ich wysiłek nie poszedł na marne. Dzięki interakcji ze zwierzętami w schronisku ludzie chętnie wpłacali pieniądze niezbędne na pomoc dla bezdomnych pupili.

W trakcie skromnego bazaru z poczęstunkami uczestnicy dni otwartych kupowali od wolontariuszy przekąski, smaczki i różnorodne smakołyki dla zwierzaków. Podczas akcji wolontariuszom udało się zebrać prawie 2000 złotych. To wspaniała kwota, która zasilając schronisko, pomoże bezdomnym zwierzakom. Niektórzy ludzie chętnie wspierali schronisko w Chorzowie różnorodnymi akcesoriami. Na przykład przynosili zabawki, karmę dla psów i kotów oraz żwirek do kuwet. Organizatorzy tego fantastycznego eventu są zadowoleni rezultatami, ponieważ z pomocą ochotników udało im się zapełnić magazyny schroniska.