"Bezpieczny Pieszy" – akcja prewencyjna prowadzona w Chorzowie przez lokalną drogówkę

"Bezpieczny Pieszy" – akcja prewencyjna prowadzona w Chorzowie przez lokalną drogówkę

Dziś w Chorzowie miejsce ma działanie kontrolno-prewencyjne o nazwie „Bezpieczny pieszy”, które jest realizowane przez policjantów z lokalnej drogówki. Funkcjonariusze zaostrzą swoje działania na kierowców oraz pieszych, zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Akcja „Bezpieczny pieszy” ma na celu poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób poruszających się pieszo, którzy stanowią grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań, funkcjonariusze będą monitorować sytuację na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz głównych trasach komunikacyjnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do aktualnych warunków panujących na drodze oraz natężenia ruchu. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, gdzie powinniśmy zwolnić i ustąpić pierwszeństwo przechodzącym. Przypominamy również pieszym o konieczności przestrzegania przepisów – nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych. Apelujemy także o niekorzystanie z telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych w trakcie przechodzenia przez jezdnię, które mogłyby ograniczać naszą koncentrację i obserwację sytuacji drogowej – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.