Wkrótce ekogroszek ma zniknąć z regionalnego rynku, ponieważ podobno wcale nie jest taki eko

Wkrótce ekogroszek ma zniknąć z regionalnego rynku, ponieważ podobno wcale nie jest taki eko

Ekogroszek należy do typu paliwa, które ludzie wykorzystują niezwykle często do ocieplania swoich domów. Mimo wszystko produkty tego typu wkrótce mają otrzymać nowe nazwy, ponieważ ministerstwo uznało, że wprowadzają w błąd. Zgodnie z nowym rozporządzeniem dowiadujemy się, że ekogroszek wcale nie jest taki eko, jak nam się wydaje. Z tego powodu ministerstwo klimatu i środowiska ma wkrótce zmusić producentów tego paliwa do zmiany nazewnictwa. Wkrótce mamy kupić dokładnie takie same produkty, jednak otrzymają one inne nazwy, które będą odpowiadały ich naturze.

Ministerstwo ma w planach wymusić, aby nazwy, które funkcjonują od lat dziewięćdziesiątych, zostały zlikwidowane. Ma powstać również zupełnie nowe prawo, które sprawi, że węgiel, z którego korzystamy, ma mieć wkrótce o wiele lepszy skład. Ekogroszki mają się wkrótce zamienić w zwykle groszki, z kolei ekomiał, będzie nazwany paliwami drobnymi. Przedrostek eko miał budować iluzję dotyczącą tego, że paliwa są słusznie coraz droższe, ponieważ są ekologiczne. Badania wykazują, że jest jednak odwrotnie.

Niebezpieczne stężenie pyłu, które wykazano w tegorocznych badaniach

Mnóstwo badań, które zostały sporządzone w lutym 2021 roku, potwierdza, że spalanie ekogroszku jest w rzeczywistości szkodliwe dla środowiska. Paliwa te nie mają zatem nic wspólnego z byciem ekologicznym. Być może ekologiczna jest jedynie cena. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że nazewnictwo jest w tym przypadku mylące. Mimo wszystko przypominamy o tym, że ekogroszek nadal będzie można kupować i spalać w celu ogrzania domu. Mimo wszystko paliwo to nie będzie mogło się już nazywać ekomiałem lub ekogroszkiem.

Okazuje się, że takie materiały nigdy nie były eko. Przez kilka dekad ludzie po prostu wierzyli reklamom. Szkodliwość ekogroszku w końcu została wykazana w wielokrotnych badaniach.