Obchody 30-lecia sekcji ratowniczej „Kijanki” na basenie Kompleksu Sportowego „Hajduki” 20 kwietnia

Obchody 30-lecia sekcji ratowniczej „Kijanki” na basenie Kompleksu Sportowego „Hajduki” 20 kwietnia

Miejsce odbywania się jubileuszowych obchodów trzydziestu lat istnienia chorzowskiej sekcji ratowniczej „Kijanki” to basen znajdujący się w Kompleksie Sportowym „Hajduki”. Wydarzenie to przewidziane jest na 20 kwietnia.

Sekcja ratownicza dla dzieci „Kijanki”, pierwsza tego typu w Polsce, została utworzona 15 kwietnia 1994 roku. Głównym celem jej powstania było rozwijanie umiejętności pływackich u dzieci oraz wprowadzanie ich w tajniki ratownictwa wodnego. Od momentu jej założenia minęło już trzydzieści lat, a sekcja ciągle prowadzi szkolenia dla nowych pokoleń.

Wyjątkowy jubileusz zostanie uczczony poprzez organizację specjalnej sztafety pływackiej, do udziału w której zapraszane są nie tylko mieszkańcy Chorzowa, ale także spoza miasta.

Uroczystości odbędą się na basenie miejskim „Hajduki”, lokalizowanym przy ulicy Granicznej 92 w Chorzowie, w sobotę 20 kwietnia. Na całe wydarzenie wstęp jest bezpłatny.

Harmonogram jubileuszu prezentuje się następująco: o godzinie 10:00 rozpocznie się sztafeta i zabawy, które potrwają do godziny 14:00. O tej właśnie porze nastąpi oficjalne zakończenie imprezy. Wśród planowanych atrakcji znajdują się: sztafeta pływacka, możliwość wypróbowania holowania manekina, rzut rzutką na odległość oraz poszukiwanie skarbów.