Grupa mieszkańców planuje posprzątać chorzowską hałdę

Grupa mieszkańców planuje posprzątać chorzowską hałdę

Marynę można znaleźć w Chorzowie II, położonym pomiędzy ulicami Mariańską i Łagiewnicką. Jak wiele innych terenów poprzemysłowych, tak i ten rejon doczekał się naturalnego odrostu. Zarówno zwierzęta, jak i ludzie często przemierzają ten teren, tworząc szlaki. Niestety, jest to również okazja dla ludzi do pozbywania się odpadów na nieodebranych terenach.

Nierzadko można spotkać w okolicy puszki, butelki i inne śmieci. W miarę powstawania kolejnych osiedli mieszkaniowych w pobliżu, można się spodziewać, że dawne wysypisko przekształci się w autentyczny park. Obecnie można tam zaobserwować różne gatunki zwierząt, w tym ptaki, zające, lisy, dziki, a nawet sarny – zauważa Adrian Slasok, organizator akcji sprzątania.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad uporządkowaniem ścieżek w Marynie. Ponieważ mieszkamy w pobliżu i często korzystamy z tych ścieżek, ostatnie dyskusje na temat ochrony środowiska w szkole mojego syna Marka pobudziły mnie do działania – stwierdza pan Adrian Slzok.

Dodatkowo wspomina, że nastąpiła zauważalna zmiana w świadomości ekologicznej mieszkańców. Jeszcze około dwanaście lat temu było więcej śmieci, w tym takich przedmiotów jak stare opony. Mimo to na Marinie nadal można spotkać puszki, butelki i różne śmieci.