Chorzowski policjant w cywilu powstrzymał kradzież sklepową

Chorzowski policjant w cywilu powstrzymał kradzież sklepową

Niestety, kradzieże sklepowe zdarzają się regularnie. W Gliwicach zatrzymał ją jednak starszy sierżant Bartłomiej Ziętek z chorzowskiej policji. Będąc w markecie, zauważył podejrzane zachowanie kobiety. Miała ona wypełnioną czarną torbę walizką z elektronarzędziami i utorowała sobie drogę do kas, nie płacąc za przedmioty, a odeszła w towarzystwie dwóch mężczyzn. Wszystko to funkcjonariusz zauważył, co skłoniło go do podjęcia działań.

Funkcjonariusz chorzowskiej policji powiadomił miejscowego oficera dyżurnego, w celu wysłania mundurowych. Następnie funkcjonariusz zaobserwował, jak jeden ze sprawców znika w krzewach, natomiast drugi mężczyzna i kobieta wrócili na rynek – podaje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Funkcjonariusz Bartłomiej Ziętek z chorzowskiej policji czekał na funkcjonariuszy z Gliwic. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy, kobieta i mężczyzna wychodzili z marketu. Policjanci przebadali tych dwoje i w torbie kobiety nie było elektronarzędzi.

Stróże prawa nie przeoczyli jednak trzeciej osoby ujętej w kradzieży. Przeszukali okoliczne krzewy i odkryli mężczyznę pochodzącego z Zabrza niosącego skradzioną wiertarkę akumulatorową. Tym razem kobieta nie była w stanie obalić zarzutu kradzieży.