Chorzowski Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 28.01.2024

Chorzowski Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 28.01.2024

W najbliższą niedzielę, datowaną na 28 stycznia 2024 roku, w Chorzowie odbędzie się finał szczególnie ważnego dla naszego kraju wydarzenia – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już włącza się w to Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu (MORiS), który zdecydował się po raz kolejny przyczynić do tej akcji poprzez udostępnienie swoich obiektów sportowych. Wymienić można tutaj m.in. baseny, lodowiska oraz siłownie. Osoby korzystające z tych miejsc będą miały możliwość wsparcia WOŚP poprzez zasilenie puszek o wartość biletu wejściowego.

Z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie angażuje się nie po raz pierwszy, kierując swoje wsparcie poprzez infrastrukturę sportową, którą dysponuje. Osoby pragnące wesprzeć to przedsięwzięcie mogą zdecydować się na odwiedzenie Basenów – KS Hajduki znajdujących się przy ul. Granicznej 92 oraz Pl. Powstańców Śląskich 1 w zaplanowany na ten cel dzień, czyli niedzielę 28.01.2024 r. Baseny te będą dostępne dla pomagających w godzinach 10-20, a kwota wrzucona do puszek powinna odpowiadać co najmniej cenie za bilet wstępu. Późniejszym krokiem będzie zsumowanie pokonanych na chorzowskich basenach kilometrów i przedstawienie tej informacji.

Kolejnym miejscem, gdzie osoby wspierające WOŚP będą mogły to uczynić, będą lodowiska – KS Hajduki i Orlik przy ul. 3 Maja 78. Dla osób korzystających z tych miejsc wolontariusze z puszkami będą dostępni w niedzielę, 28 stycznia, o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 14:30, 15:30, 16:30, 18:00 i 19:00. Podobnie jak w przypadku basenów, bilet wstępu będzie można zdobyć poprzez wpłacenie do puszki co najmniej równowartości ceny biletu. Przypomina się jednak o konieczności zapłacenia za wypożyczenie łyżew według obowiązującego cennika.

Na pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza także siłownia zlokalizowana w Centrum Rekreacji i Wdzięku przy ul. Dąbrowskiego 113. W sobotę, 27 stycznia, w godzinach 10:00-18:00, każda osoba korzystająca z urządzeń i sprzętu będzie miała okazję wsparcia akcji poprzez wrzucenie do puszki wartości biletu wejściowego. Szczególnie zachęca się do udziału w akcji biegaczy oraz cyklistów. Ich wyniki – ilość przebiegniętych i przejechanych kilometrów – będą rejestrowane przez personel siłowni.