Chorzów, czyli atrakcyjne miasto, które warto zwiedzić

Chorzów, czyli atrakcyjne miasto, które warto zwiedzić

Chorzów to naszym zdanie jedno z najciekawszych miast położonych w dolnej części Polski. Wszystko ze względu na to, jak wiele turystycznych ciekawostek tu napotkamy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdego dnia do Chorzowa przybywa wielu turystów z okolicznych miast. Przede wszystkim potwierdza to naszą tezę dotyczącą tego, że warto odwiedzić Chorzów. Godny uwagi jest wielki Park Śląski. Polecamy wam odwiedziny w tym miejscu, jeśli nie macie innego planu na zwiedzanie.

Jakie atrakcje czekają na nas w Chorzowie?

Chorzów to miasto, którego nie ominiemy, gdy znajdziemy się w pobliżu. Nie sposób przejechać obojętnie obok tych wszystkich deptaków i ciekawych dróżek. Naszym zdaniem jest to jedno z nielicznych miast, które oferuje jeszcze dostęp do świeżego powietrza. Dla mieszkańców tego miasta ważne są przede wszystkim parki. Uważamy, że najistotniejszy z nich to wielkich rozmiarów Park Śląski. To właśnie w tym miejscu głównie gromadzą się przyjezdni z okolicznych miasteczek. Park ten to unikatowe atrakcje dla ludzi w różnym wieku i sposób na relaks. Przebywanie na łonie natury z całą pewnością sprawi nam wiele frajdy niezależnie od tego ile mamy lat. Co więcej, w Chorzowie odwiedzimy także planetarium i interesujący skansen. Jak sami widzicie, nie brakuje tutaj atrakcji, przy których naprawdę warto się zatrzymać.

Wesołe miasteczko i ogród zoologiczny

Niewiele osób słyszały o tak starym wesołym miasteczku. W Chorzowie mamy możliwość przyjechania do atrakcji turystycznej, która bawi nas od ponad 70 lat. Nie musimy wyjeżdżać poza granice naszego państwa, ponieważ w Chorzowie czeka na nas Legendia. Odrestaurowane wesołe miasteczko, które oferuje moc zabawy dla całej rodziny. Atrakcje na międzynarodowym poziomie, dostarczymy naszym dzieciom właśnie w tym miejscu.

Przede wszystkim zwracamy również uwagę na to, że nie jest to jedyny obiekt turystyczny o bogatej historii. W podobnym okresie powstało zoo w Chorzowie. Niezwykle przyjazne miejsce zarówno dla okolicznych turystów, jak i dla zwierząt. Spotkamy tam ogromną ilość gatunków dzikich zwierząt. Godne uwagi są na pewno hipopotamy, żyrafy, tygrysy, czy też małpy. Świetna atrakcja, której nie odmówimy zarówno sobie, jak i naszym dzieciom.

Czy znajdziemy w Chorzowie ciekawe zabytki?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Oczywiście, że tak! Godne uwagi wśród zabytków to przede wszystkim historyczna spuścizna tego miasta. W Chorzowie spotkamy naprawdę interesujący zabytek techniczny. Jest nim wieża wyciągowa znanego szybu. W 1933 roku obiekt ten był prawdopodobnie jednym z najbardziej zaawansowanych gadżetów w całej Europie. Dziś z dumą spoglądamy na tak istotny relikt przeszłości. Oczywiście sama wspomniana przez nas kopalnia jest od dawna nieczynna. Jednak nadal stanowi miejsce wielu spotkań i historii kulturowych.

Znacie historię Chorzowa?

Historia tej osady, która niegdyś była Chorzowem, sięga oczywiście czasów średniowiecza, prawdopodobnie nawet bardziej odległych. Obiekt ten zawsze przyciągała wielu górników, ponieważ wydobywaliśmy tutaj duże ilości srebra i ołowiu. Prawdopodobnie nikomu nie musimy tłumaczyć, jak istotne dla międzynarodowego rynku są to surowce. Oczywiście od tamtych czasów nastąpiło wiele zmian. W Chorzowie nadal znajdziemy huty i nieco prac wydobywczych, jednak już nie na taką skalę jak dawniej. Godne uwagi są przede wszystkim kwitnące biznesy turystyczne, o których wspominamy.