43-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu przewoził 6 pasażerów, w tym 3-letnie dziecko

43-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu przewoził 6 pasażerów, w tym 3-letnie dziecko

Podczas ostatniego weekendu, kiedy sprzyjające warunki pogodowe skłoniły wielu do spędzenia czasu na odpoczynku i relaksie wśród bliskich, policja czyniła starania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z tych chwil. Funkcjonariusze sprawdzali, czy wszyscy cieszą się wolnym czasem w sposób odpowiedzialny i ostrożny. Niestety, nie wszyscy postępowali zgodnie z tymi zasadami, co potwierdza przykład 43-letniego mężczyzny kierującego Mazdą, od którego policjanci podczas kontroli wyczuli zapach alkoholu.

Mężczyzna ten okazał się być prawdziwie nieodpowiedzialnym kierowcą. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia – kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Co więcej, w samochodzie oprócz niego znajdowało się jeszcze 6 osób, a jedno z nich to 3-letnie dziecko, które było przewożone na kolanach innego pasażera. Policjanci postanowili natychmiastowo zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje czyny, czyli prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz niewłaściwe przewożenie pasażerów, będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Dzięki błyskawicznej i skutecznej interwencji policji udało się wyeliminować zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy i zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu dla innych uczestników ruchu drogowego.