ZOO organizuje konkurs recyklingu, który ma za zadanie zachęcić najmłodszych do recyklingu

ZOO organizuje konkurs recyklingu, który ma za zadanie zachęcić najmłodszych do recyklingu

Akcja będzie prowadzona przez Śląski Ogród Zoologiczny, który promocją swoich konkursów stara się zachęcić ludzi w różnym wieku do tego, aby zaangażowali się w czynny recykling. Organizatorzy konkursu tym razem obierają sobie za cel najmłodszych uczestników. Chcą zachęcić dzieciaki do tego, aby zaangażowały się w recykling i budowały dobre nawyki. Konkurs będzie polegał na stworzeniu pracy plastycznej. Jednak należy pamiętać o tym, że plastyczna praca ma zostać w tym przypadku wykonana w pełni z biodegradowalnych elementów, takich jak torby lub resztki po innego rodzaju materiałach.

Dzięki temu, że dzieciaki wykorzystają surowce wtórne, organizatorzy konkursu chcą pokazać, że ze zużytych artykułów sklepowych można zrobić wiele ciekawych rzeczy. W ten sposób za pośrednictwem estetyki udowodnią wielu ludziom, że być może nie warto wyrzucać przedmiotów, które mogą się jeszcze na coś przydać. Proekologiczna postawa zostanie wyróżniona. Organizatorzy zachęcają do wykorzystania przede wszystkim produktów takich jak na przykład kapsle, butelki lub reklamówki. Przeczytajcie również artykuł o tym, co można zrobić z surowcami przygotowanymi do recyklingu https://www.coslychac.pl/surowce-z-recyklingu-z-mysla-o-srodowisku/.

Jeżeli twoje dziecko jest kreatywne, powinno wziąć udział w konkursie

Każdy, kto lubi tworzyć i jest kreatywny, będzie mile widziany w tym konkursie, powinniśmy dać szansę swoim dzieciom, aby mogły zabłysnąć. Pamiętajmy o tym, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dlatego też warto dać sobie szansę. Praca plastyczna, która ma zostać wykonana na rzecz konkursu, dotyczy modelu eko zwierzaka. Jak już wspomnieliśmy powyżej, eko zwierzak ma zostać wykonany za pośrednictwem surowców wtórnych różnego rodzaju. Do wyboru mamy torebki foliowe, butelki, kapsle i plastikowe opakowania.

Tutaj należy puścić wodze fantazji, aby spróbować swoich sił zmaganiach z innymi uczestnikami. Stworzenie figurki zwierzaka za pośrednictwem tak podstawowych przedmiotów może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak organizatorzy wierzą w to, że wśród maluchów znajdzie się mnóstwo pomysłowych kandydatów, którzy wraz z pomocą swoich rodziców poradzą sobie z tym wyzwaniem. Zgodnie z zasadami tego konkursu praca nie powinna przekraczać 30 centymetrów szerokości i 40 centymetrów długości.