Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Chorzowie na Sylwestra

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Chorzowie na Sylwestra

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie (MZUiM) podał do wiadomości publicznej informacje o zmianach, które będą wprowadzone w organizacji ruchu pojazdów w nocy sylwestrowej, czyli 31 grudnia. Wszystkie szczegółowe informacje na temat tych zmian zostaną uwzględnione w aplikacji do nawigacji Waze.

Sylwester to czas zwiększonej aktywności na drogach, związanej z przemieszczaniem się ludzi do miejsc, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy sylwestrowe. W Chorzowie jednym z takich wydarzeń będzie „Sylwestrowa Moc Przebojów 2023”, która odbędzie się 31 grudnia, w niedzielę, na terenie Parku Śląskiego. Z inicjatywy policji, na ulicach miasta wprowadzone zostaną następujące zmiany:

Na ulicy Parkowej, na odcinku pomiędzy rondem przy Galerii AKS a skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki, zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów kierujących się w stronę ulicy Kościuszki. Co więcej, po obu stronach tej części ulicy Parkowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Te zmiany będą obowiązywać od godziny 18 dnia 31 grudnia do godziny 1 dnia 1 stycznia 2024 roku.

Policja, w zależności od sytuacji na drogach, może podjąć decyzję o zamknięciu: lewoskrętu z ulicy Katowickiej (dla pojazdów jadących z kierunku Bytomia) na ulicę Parkową, ulicy Tysiąclecia oraz ulicy Katowickiej na odcinku między ulicami Gałeczki i Parkową/al. Wojska Polskiego.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie współpracuje z firmą Google, dzięki czemu wszystkie ww. zmiany w organizacji ruchu pojazdów zostaną uwzględnione w aplikacji Waze.