Zimowe zawody narciarskie i snowboardowe w Wiśle pod patronatem Prezydenta Chorzowa

Zimowe zawody narciarskie i snowboardowe w Wiśle pod patronatem Prezydenta Chorzowa

Przez ostatni weekend, w malowniczej Wiśle miały miejsce sportowe rywalizacje narciarskie i snowboardowe, które odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Te sportowe zmagania stały się doskonałą okazją dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, wspomaganych przez maskotkę „Sznupka”, do przeprowadzenia akcji edukacyjnej skierowanej do najmłodszych uczestników zawodów. Była to część trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

W sobotę rozegrano XII edycję Zawodów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, którą uświetnił Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. Na stacji narciarskiej Wisła-Cieńków zebrali się sportowcy z całego kraju i nie tylko – łącznie rywalizowało ponad 100 zawodników. W takim kontekście, to była idealna możliwość do przypomnienia i podkreślenia zasad bezpiecznego spędzania czasu na stoku, zarówno na nartach jak i snowboardzie, zgodnie z założeniami kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Obecność funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie jest kontynuacją ich zaangażowania podczas sezonu zimowego, które zaczęło się już kilka lat temu. Działania te mają na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa na terenach narciarskich, ale także promowanie odpowiedzialnych postaw, rozszerzanie świadomości prawnej dotyczącej konsekwencji naruszania przepisów obowiązujących na stokach, a także propagowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dodatkowo, zawody były dobrą okazją do rozmowy o akcji „Policję tworzą ludzie – twórzmy ją razem”, podczas której mundurowi zachęcali młodzież i dorosłych do wstąpienia w szeregi służb mundurowych.

Jako nagrodę dla najmłodszych uczestników zawodów, chorzowscy policjanci wręczyli gadżety odblaskowe oraz kolorowanki i maskotki. Dodatkowo, zwycięzcy w najmłodszych kategoriach otrzymali od przedstawicieli komendy kaski narciarskie. Pragniemy również przypomnieć, że trwa konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog”, w którym dzieci i młodzież do 16 roku życia mają za zadanie zilustrować Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Do konkursu można przesyłać prace plastyczne lub krótkie, maksymalnie 60-sekundowe filmy.