Zdobycie złotych medali przez akrobatów z DOSiR Sokolnia w turnieju "Pod Wawelem"

Akrobaci z Chorzowa, reprezentujący DOSiR Sokolnia, doskonale spisali się podczas jedenastej edycji Międzynarodowego Turnieju „Pod Wawelem” w Krakowie. Ze swojego występu wrócili do rodzinnego miasta z licznymi medalami, potwierdzając tym samym swoją wysoką formę.

Wszystkie ekipy z DOSiR Sokolnia, noszącego imię Ryszarda Kafanke, zdobyły medale na wspomnianych zawodach. W sumie zdobyli dwa złote medale, jedno srebrne i dwa brązowe.

W kategorii wiekowej 11-16 Martyna Pieloch, Natalia Śrutek i Karolina Salamon zajęły drugie miejsce. Tatiana Jarzembowska, Anna Sławikowska i Natalia Sławikowska zajęły trzecie miejsce w kategorii 12-18 lat. Z kolei Lena Strzelczyk, Oliwia Kata i Magdalena Goryczka zdobyły złoty medal w kategorii 13-19 lat, podobnie jak Violetta Sobik i Mateusz Grzyb. Milena Piecha, Anna Słupik i Maria Śrutek również stanęły na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii Senior.

Gratulacje dla wszystkich zawodników! Już za tydzień akrobaci z Chorzowa ponownie przystąpią do rywalizacji, tym razem w Inowrocławiu.

DOSiR Sokolnia działa pod obecną nazwą od 1993 roku. Klub prowadzi sekcje akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej, siatkówki i szermierki. Jest to ośrodek noszący imię Ryszarda Kafanke – doświadczonego trenera klasy I, sędziego gimnastycznego, gimnastyka i przede wszystkim obywatela Chorzowa. DOSiR jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów akrobatycznych w Polsce. Ośrodek mieści się na terenie Starego Chorzowa, przy ulicy Mazurskiej.