Zapowiedź otwarcia nowej placówki Muzeum Elektroniki w Chorzowie

Zapowiedź otwarcia nowej placówki Muzeum Elektroniki w Chorzowie

Rozpoczyna się kolejny rozdział w historii krakowskiego Muzeum Elektroniki, które planuje rozszerzyć swoją działalność poprzez uruchomienie filii w Chorzowie. Właśnie tam, na ulicy Jagiellońskiej 3, przygotowywany jest lokal na potrzeby tej unikalnej instytucji. Obecnie trwają intensywne prace remontowe, a konkretna data otwarcia muzeum nie została jeszcze ustalona.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez właścicieli muzeum na ich profilach społecznościowych, otwarcie filii na Górnym Śląsku było planowane od pewnego czasu. Decyzja o rozpoczęciu działalności w Chorzowie na początku nowego roku była dla nich przełomowym wydarzeniem. Cieszą się również z nawiązanej współpracy z lokalnymi władzami miasta.

Muzeum Elektroniki to miejsce niezwykłe, prowadzone przez dwóch braci-pasjonatów elektroniki. Ich misją jest promowanie i upowszechnianie wiedzy na temat kulturowych dóbr cyfrowych i elektronicznych. Co więcej, muzeum te różni od innych tego typu miejsc – zwiedzający mają możliwość nie tylko oglądania eksponatów, ale także dotykania ich i sprawdzania ich działania.

Na profilach społecznościowych muzeum czytamy, że zwiedzający będą mieli możliwość gry na starych konsolach i komputerach, a także dotykania historycznych radiów, gramofonów i szpulowców. Dodatkowo, w muzeum można planować organizację urodzin dla dzieci oraz warsztatów szkolnych.