Zaplanowane zakłócenia w ruchu drogowym podczas sobotniego meczu Ruch Chorzów kontra Widzew Łódź

Zaplanowane zakłócenia w ruchu drogowym podczas sobotniego meczu Ruch Chorzów kontra Widzew Łódź

Przez wydarzenie sportowe, jakim jest sobotni mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Ruch Chorzów i Widzew Łódź, jaki ma mieć miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godzinie 17.30, dnia 20 kwietnia, przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystkich uczestników ruchu drogowego zwracamy się z apelem o zaznajomienie się z planowanymi zmianami, które mogą wprowadzić tymczasowe komplikacje.

Tymczasowe regulacje ruchu drogowego zostaną wprowadzone w związku z planowanym meczem już od 15.00 i potrwają do momentu zakończenia wydarzenia. Drogi miejskie ulegną pewnym modyfikacjom, więc prosimy kierowców o dodatkową uwagę.

Na ulicy Parkowej między rondem przy AKS a skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów w stronę ulicy Kościuszki. Dodatkowo na tej trasie nie będzie można pozostawić swojego samochodu. Wszystkie te regulacje będą obowiązywać od 15.00 do końca całego wydarzenia.

W zależności od warunków na drogach, funkcjonariusze mogą zdecydować o zamknięciu pasa skrętu w lewo z ulicy Katowickiej na Parkową (kierunek Bytom-Katowice). Jeżeli natężenie ruchu pieszego będzie duże, policjanci mogą zawiesić ruch na ulicy Katowickiej w Chorzowie między ulicami Gałeczki a Parkową oraz na ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.

Za dodatkowe utrudnienia mogą być uznane tymczasowe zatrzymania ruchu w rejonie ulic Rynek, Kościuszki, Parkowej, Górniczej Wojska Polskiego w Chorzowie. Na niektórych skrzyżowaniach funkcjonariusze będą regulować ruch ręcznie, dlatego prosimy o szczególną ostrożność i przestrzeganie sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.