Wzrastająca liczba pożarów na nielegalnych składowiskach odpadów – najnowsze zdarzenie w Świętochłowicach

Wzrastająca liczba pożarów na nielegalnych składowiskach odpadów – najnowsze zdarzenie w Świętochłowicach

Region Świętochłowic jest świadkiem kolejnego niepokojącego zjawiska – pożarów na składowiskach odpadów. W ostatnim czasie straż pożarna musiała wielokrotnie podejmować działania, aby stłumić płomienie na takich miejscach. Zwłaszcza ostatnie dni były intensywne, ze względu na konieczność interwencji m.in. w Siemianowicach Śląskich czy w Bytomiu, gdzie ogień strawił aż 10 autobusów. Niestety, nie był to koniec, ponieważ kolejny pożar odpadów miał miejsce w Świętochłowicach.

Zdarzenie miało miejsce 16 maja, tuż przed godziną 10.00 rano. W otoczeniu zakładów ArcellorMittal można było zauważyć potężne chmury gęstego, czarnego dymu, które rozciągały się na kilka kilometrów. Jak się później okazało, źródłem ognia było nielegalne składowisko odpadów. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano kilka jednostek straży pożarnej.

Pracujący na miejscu strażacy zdołali opanować sytuację w niecałą godzinę. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. Chociaż oficjalne przyczyny pożaru są jeszcze badane, nieoficjalnie mówi się o możliwości podpalenia.