Wiosenny spacer po Chorzowie organizowany przez Śląskie Kwitnące i Nasze Pnioki Chorzów

Wiosenny spacer po Chorzowie organizowany przez Śląskie Kwitnące i Nasze Pnioki Chorzów

Zaproszenie do wspólnego, wiosennego spaceru po zielonych zakamarkach Chorzowa organizowanego przez Śląskie Kwitnące razem z Nasze Pnioki Chorzów zostało skierowane do wszystkich miłośników przyrody. W sobotę 23 marca o godzinie 11.00, entuzjaści przyrody będą mieli okazję odkryć mniej znane zielone tereny Chorzowa podczas spaceru po Pniokach i Marynie.

Spacer jest szczególnie interesujący, ponieważ trasa prowadzi przez rejony miasta, które nie są oczywistymi miejscami dla spotkań z naturą. Będzie to pierwsza wycieczka z serii planowanych przez Śląskie Kwitnące na terenie Chorzowa.

Joanna Porwolik, organizatorka wydarzenia, podkreśla znaczenie tego rodzaju wydarzeń dla społeczności lokalnej. Informuje, że czas spędzony na spacerze pozwoli na obserwacje przyrodnicze oraz rozmowy na temat otaczającej nas przyrody. „Chcemy pokazać miejsca, które często są pomijane na codziennych trasach mieszkańców Chorzowa, mimo że znajdują się tuż obok nas” – mówi Porwolik.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Miejscem zbiórki będzie plac zabaw przy ulicy Mariańskiej w Chorzowie. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas na łonie natury i odkryć nowe, zielone zakątki Chorzowa.