Weekend pełen kultury dla seniorów w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

Weekend pełen kultury dla seniorów w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

Osoby starsze mają okazję do korzystania z tańszych biletów oraz zwiedzania etnograficznego muzeum na terenie Chorzowa melexem. To wszystko dzięki wydarzeniu o nazwie „Weekend seniora z kulturą”, które zaplanowane jest na dni od 29 września do 1 października 2023 r. w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

„Weekend seniora z kulturą” to ogólnopolska akcja, która organizowana jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest podkreślenie znaczenia aktywności starszych osób w obszarze kultury. W tegorocznej edycji przewiduje się udział ponad 500 instytucji z różnych części Polski, a jednym z nich jest właśnie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Podczas trzydniowego wydarzenia, skansen w Chorzowie proponuje seniorom bilety w obniżonej cenie – za jedynie 6 złotych od osoby. Atrakcją będzie także możliwość zwiedzania muzeum melexem od piątku do niedzieli. Przewodnik będzie czekać na odwiedzających codziennie o godzinie 12.00 przy wejściu do skansenu. Melex, którym będą zwiedzać, pomieści na pokładzie 12 osób.

Niedziela, 29 października 2023 r., będzie szczególnym dniem pełnym atrakcji. Wycieczka meleksem pozwoli zobaczyć najciekawsze obiekty znajdujące się na terenie skansenu. Dodatkowo, tego dnia o godzinie 14.00, w głównym budynku bardzo kreatywne osoby będą mogły uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych i stworzyć kompozycje z naturalnych materiałów – zbóż, nasion i roślin. Maksymalna liczebność grupy to 15 osób.

Również w sobotę, 30 września 2023 r., planowane są ciekawe atrakcje. Przewidziano m.in. spacer ścieżką edukacyjną “Szpajska na szpyrkę i weki na marmelada – jak dawniej przechowywano i konserwowano żywność”. Odwiedzający będą mogli także zobaczyć wystawę poświęconą dawnej technice chłodzenia żywności, zatytułowaną „Lodówka. Wystawa dawnych sprzętów chłodzenia żywności”.

Niedziela, 1 października 2023 r., upłynie pod znakiem zwiedzania skansenu meleksem z akcentem na tematykę religijną. Będzie to idealna okazja do obejrzenia wnętrz kościoła ewangelickiego z Bobrka oraz kościoła Świętego Józefa Robotnika z Nieboczów. Jednym z punktów programu będzie również nowo otwarta wystawa szat liturgicznych o nazwie „Ad Altare”.