W Parku Śląskim powstanie nowa inwestycja. Miasto sfinansuje bulwary

W Parku Śląskim powstanie nowa inwestycja. Miasto sfinansuje bulwary

Nowa inwestycja dotyczy bulwarów, które powstaną w Parku Śląskim. Czego możemy się spodziewać, gdy inwestycja zostanie ukończona przez miasto? Zarząd podpisał już umowę, która będzie oznaczała realizacje wspomnianych powyżej bulwarów. Jak się okazuje nowa inwestycja, będzie ogromna, ponieważ łącznie ma obejmować teren mniej więcej 8 000 metrów kwadratowych. Bulwary będą znajdowały się na terenie parku między Aleją Klonową i przystanią. Dowiedzmy się zatem jakie dokładnie zadanie zostały uwzględnione w powyższej inwestycji.

Inwestycja została podpisana dokładnie w piątek, 5 listopada. Podzielono inwestycję na dwie części. Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na samym początku organizacja będzie polegała na przygotowaniu dokumentacji związanej z projektami. W ten sposób wszyscy będą mieli w klarowny sposób przedstawiony przebieg inwestycji w parku. Druga część inwestycji, która rusza już w 2022 roku, będzie oczywiście polegała na samym budowaniu. Szacowanym czasem niezbędnym na zakończenie drugiego etapu będzie początek listopada w 2022 roku. Oczekujemy, że do tego czasu całość prac zostanie zakończona. Jeżeli interesujecie się parkami narodowymi, możecie przeczytać o nich nieco więcej na stronie tatrydlakażdego.pl.

Jakich prac możemy się spodziewać podczas projektowania nowej inwestycji?

Jedne z najważniejszych prac będą dotyczyły przede wszystkim renowacji zieleni. Zbudowane zostaną nowe zasadzenia i elementy ochronne dla istniejących roślin, aby mogły spokojnie przetrwać okres zimowy i jesienny. Ponadto możemy spodziewać się również rozwoju multimedialnego w nowym parku. Powstaną tam kamery monitoringu, dzięki którym miasto sprawniej będzie mogło dbać o porządek na terenie całej inwestycji. Co więcej, oczekujemy również rozbudowy chodników i różnorodnych przejść dla pieszych. Cała nawierzchnia ma zostać zbudowana z kostki brukowej.

Oprócz wszystkich powyższych aspektów inwestycyjnych, które wymieniliśmy, dodatkowo miasto sfinansuje również schody w parku. Dzięki nim dostaniemy się w różnorodne miejsca, skąd będziemy mogli lepiej podziwiać piękną okolicę. Powstaną też murki, balustrady i kilka innych zabudowań z pięknego marmuru, który został wyselekcjonowany specjalnie do tej inwestycji. Organizatorzy pomyśleli również o roślinności wodnej. Wokół jezior i nadbrzeża zasadzone zostaną rośliny wodolubne, które będą mogły się tam swobodnie rozwijać. Cała realizacja ma kosztować mniej więcej niecałe 3 miliony złotych.