W chorzowskim szpitalu zawitał mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami

W chorzowskim szpitalu zawitał mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami

6 grudnia Święty Mikołaj wraz z kilkoma swoimi pomocnikami złożył wizytę w chorzowskim szpitalu dziecięcym. Dzieci z ogromną niecierpliwością oczekiwały na przybycie honorowego gościa w czerwonej czapce. Julia promieniała z radości, gdy Mikołaj przybył i zaczął rozdawać prezenty. Dodatkowo podczas wizyty nie zabrakło magicznych sztuczek i wielu miłych chwil.

Zatrzymał się najpierw na oddziale onkologii dziecięcej, a następnie udając się na pozostałe oddziały. W przynoszeniu prezentów pomagali mu przedstawiciele policji i straży miejskiej oraz ich maskotki – „Sznupek” i „Strażnik Basia”.

Szpital dziecięcy w Chorzowie świętuje właśnie z prezentami, wesołością i iluzją, którą prezentuje Liliana Polak z Fundacji Dr Clown. Jej zdaniem humor potrafi rozjaśnić nastrój dzieci cierpiących z powodu choroby i pomaga im pamiętać, że bycie radosnym ma dla nich znaczenie. Wraz z Mikołajem i mundurowymi w szpitalu przy ul. Truchana uczestniczyli wolontariusze z body paintingiem, którzy zabawiali maluchy. Przynosi to pociechę również ich opiekunom. Zapytaliśmy św. Mikołaja, czy jest zadowolony ze swojej pracy, zanim odjechał w swoich saniach ciągniętych przez renifery, odpowiedział pozytywnie.