W Chorzowie otwarto niezwykle ciekawy punkt widokowy

W Chorzowie otwarto niezwykle ciekawy punkt widokowy

Na wieży szybu prezydent pojawił się nowy punkt widokowy w Chorzowie. Obywatele mają okazję ku temu, aby obejrzeć wiosenne miasto z góry. Piękny widok pozwoli cieszyć się turystom niezwykle ciekawą panoramą tego miasta. Punkt widokowy w Chorzowie pozwala rozejrzeć się po dolnym Śląsku, który z okazji nadchodzącej pory roku staje się coraz bardziej zielony. Okazuje się również, że okolice szybu Prezydent przyciągają nie tylko starszych turystów. Atrakcja okazało się bardzo ciekawym miejscem podróży również dla młodych mieszkańców Chorzowa.

Ludzie zauważyli, że można tam spotkać zarówno młode mamy spacerujące ze swoimi dziećmi, jak i starsze małżeństwa, które wybierają się tam, aby zaczerpnąć nieco więcej świeżego powietrza. Turyści mówią, że sam teren punktu widokowego w Chorzowie został niezwykle dobrze zagospodarowany. Można tam nie tylko podziwiać widoki, ale także wygrzewać się w promieniach słońca, jeśli przyjdziemy w trakcie odpowiedniej pory dnia. Podobny punkt widokowy zbudowano także w Bielawie, okrzyknięto go panoramą dla mało aktywnych https://infobielawa.pl/punkt-widokowy-koci-grzbiet-panorama-dla-malo-aktywnych/.

To nie jedyne atrakcje, które tak licznie przyciągają turystów w Chorzowie

Dla dzieci i młodzieży w okolicy wybudowano plac zabaw oraz skatepark, w którym mogą aktywnie spędzać swój wolny czas. Ostatnio zrobiło się nieco cieplej, dlatego też możemy zauważyć, że przychodzi tam coraz więcej dzieciaków, które trenują nowe sztuczki na deskorolkach i rowerach. Na okolicznym placu zabaw bawią się z kolei nieco młodsi. Rodzice chętnie przyprowadzają tam swoje maluchy. Już w trakcie pierwszego dnia wiosny zauważyliśmy, że mnóstwo osób trenowało tam. Miejsca na aktywność fizyczną naszym zdaniem zawsze są doskonałym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej.

Turyści, młodzież, dzieci, osoby starsze, ale także nie brakuje tam właścicieli zwierząt, którzy szukają ciekawego miejsca, w którym mogą spędzić czas ze swoimi pupilami. Właściciele psów zwracają uwagę na to, że mogą tutaj spotkać się razem ze swoimi znajomymi, którzy także mają psa i spędzają razem nieco czasu w towarzystwie czworonogów. Ogromna przestrzeń i mnóstwo zieleni naprawdę zachęca wszystkich spacerowiczów do tego, aby zajrzeli na chorzowski punkt widokowy.