VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym: Martyna Klekot na podium

VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym: Martyna Klekot na podium

Miasto Warka było gospodarzem VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Na najwyższym miejscu na podium znalazła się policjantka z Chorzowa – Martyna Klekot, co stanowi dla niej kolejny triumf w tym roku.

Mistrzostwa rozpoczęły się na rynku w Warce, w województwie mazowieckim, 20 sierpnia. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 66 kilometrów. Nieprzewidziane trudności pojawiły się już na starcie wyścigu, kiedy to niespodziewanie przetoczyła się burza i zerwał bardzo silny wiatr. Kolarze musieli stawić czoło zalanym ulicom, gdzie poziom wody sięgał miejscami do połowy koła. Trasa była pełna wyzwań, a kilka niebezpiecznych zakrętów na mokrej kostce brukowej skończyło się dla niektórych zawodników upadkami.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, Martyna Klekot nie dała za wygraną. Udało jej się zdobyć pierwsze miejsce i stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii. Jak sama przyznała: „Ten wyścig był prawdziwą kolarską szkołą przetrwania”. W tym roku Martyna Klekot, oprócz złota na VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, zdobyła również I miejsce na Mistrzostwach Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz III miejsce w klasyfikacji indywidualnej III Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych.