Uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Chorzowa za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku

Uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Chorzowa za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku

W sobotę 10 lutego, w lokalnym centrum kultury – Miejskim Domu Kultury Batory, miała miejsce uroczystość Balu Sportowca. To doroczne wydarzenie było okazją do wręczenia honorowych Nagród Prezydenta Miasta Chorzowa za osiągnięcia sportowe w ciągu roku 2023.

Cenne trofea przyznano w czterech kategoriach. Statuetki trafiły do rąk laureatów z rąk dwóch znaczących postaci miasta Chorzów – prezydenta miasta, Andrzeja Kotali oraz przewodniczącego Rady Miasta Chorzów, Waldemara Kołodzieja.

Kyśliwiec Andrzej Kotala podkreślał, że Bal Sportowca co roku dostarcza mnóstwo emocji, a pretendentów do nagrody jest zawsze wielu. Zaznaczył również, że Chorzów ma wiele powodów do dumy z osiągnięć swoich sportowców. W tym roku wybór był niesamowicie trudny, jednak według niego, nagrodzeni zdobyli swoje laury zasłużenie.

Jedną z prestiżowych nagród za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała utytułowana pływaczka z Chorzowa, Paulina Peda. Ta olimpijka z Tokio, nie tylko bierze udział, ale również odnosi sukcesy w zawodach na scenie krajowej i międzynarodowej. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie jest również posiadaczką licznych medali mistrzowskich oraz rekordów Polski.

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej przypadło byłemu trenerowi Ruchu Chorzów, Jarosławowi Skrobaczowi. W ostatnim czasie, pod jego skrzydłami, drużyna awansowała dwukrotnie do wyższych lig – w 2022 do I ligi, a w 2023 do Ekstraklasy.

Statuetki za osiągnięcia w organizacji sportu i rekreacji w mieście trafiły do rąk dwóch osób: Seweryna Siemianowskiego, prezesa Zarządu Ruchu Chorzów oraz Romana Hermana, prezesa, trenera i założyciela Stowarzyszenia GB Spartan Chorzów. Obydwaj znakomicie radzą sobie ze swoimi trudnymi rolami liderów klubów sportowych, co zawdzięczają swojemu uporowi, zaangażowaniu i determinacji.